Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 9794505



*

nr 979 4505


Nisse Zetterberg

(1910-1986), Sverige


Träsnitt, 2 st, Nisse Zetterberg (1910-1986), 1973, 64/500


Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.

Följerätt

Ja

Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 7 september 2015
kl 18:38:15



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Nisse Zetterberg

Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.

Läs mer om Nisse Zetterberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik linoleumsnitt nisse zetterberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
  • 6369 Träsnitt
    2 st, Japan, Eftertyck. Bildmått: 37x28 cm, ytterm..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:57
  • 6482 Träsnitt
    2 st, Japan. Bildmått: 30x21 cm, yttermått inklusi..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:19
  • 6417 Träsnitt
    Maja Fjaestad (1873-1961), Sverige, "Sommarblommar..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 19:50
  • 6445 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 19:59
  • 6127 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 20:19
  • 6126 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 20:17




Ladda ner broschyr